Teleskop

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Teleskop

Teleskop Japon Balıkları

Akvaryumda beslenen balık çeşitlerinden en çok tercih edileni teleskop japon balıkları olmaktadır.

Tür olarak çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. İstediğiniz türde çeşidinden alarak akvaryumunuzu bu balık türleriyle renklendirebilirsiniz. Siyah renkli olanlarının gözlerinin yan kısmına göre çıkık şekilde olmasıyla kolayca anlaşılmaktadırlar.

Akvaryumda Çok Işıklandırma Kullanmayın

Işıklandırma olarak ışığı çok sevmedikleri için ışıklandırma konusunda fazla ışıklandırmazsanız iyi olur.

Karanlık ortamda olmayı sevdikleri için bu konuda bu hususa dikkat edilse iyi olur. Çok ışıklandırma yapmadan ışık düzeylerinin sevdikleri ölçüde ayarlanması sağlanmalıdır.

Işıklandırma doğru oranda ve yukarıdan gelecek şekilde yapılmalıdır.

Beslenmeleri Nasıldır?

Yeşilliklerle beslenmeyi seven teleskop balıklar aynı zamanda uygun yemlerle de beslenerek beslenmelerine katkıda bulunulabilir. Bunun için balıkların cinsine uygun yemler seçilere beslenme işlemleri ona göre yapılmalıdır.

Genel anlamda beslenmeleri çok zor olmamakla birlikte yine de bu konuda bilgi edinerek çok daha doğru beslenme şekli yapılabilir. Böylece yanlış yapmadan beslenmelerine yardımcı olursunuz.

Beslenme konusunda istenirse bu işi yapan uzmanlardan yardım alınarak doğru yem ve yem oranı tespit edilebilir ve bu doğrultuda yiyecekleri verilebilir. Uzmanlar size en doğru yolu gösterecekleri için hata yapmada balıklarınızı doğru bir şekilde besleyebileceksiniz.

Bakımları Nasıl Olmalıdır?

Bakımları konusunda hassasiyet isteyen teleskop balıkları dikkat edilmediği takdir gözlerinde ciddi rahatsızlıklar olabilir.

Hasta olanların vücutlarında beyaz lekeler bulunmaktadır. Böylece hasta olup olmadıklarını anlayabiliriz.