Terrier (Bull)

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Terrier (Bull)

İnsanların evcil hayvan olarak evlerinde beslemeyi düşündükleri hayvan denince ilk akla gelen hayvan türlerinden biri de köpeklerdir. Akla gelen bu düşünce sadece ülkemizde değil dünyanın birçok bölgesinde bu şekildedir.

Köpeklerin kendilerine özel kişilik özeliklerinin olması ve özellikle dünyanın en sadık hayvan türü olarak bilinmesi köpeklerin evcil hayvan kategorisinde ön sıralarda yer alamsının en önemli nedenlerinden biridir.

Terrier (Bull) başta olmak üzere birçok köpek cinsleri ev yaşamına kola bir şekilde uyum sağlayabilmekte ve insanlar tarafından evcil hayvan olarak yetiştirilmektedir.

Terrier (Bull) Cinsi Köpek Türünün Dış Görünüşü

Terrier (Bull) köpek cinsinin kendine özel fiziksel özellikleri bulunmaktadır. Köpek cinsi beyaz, siyah ve kaplan desenli, kızıl, açık kahverengi ve üç renkli türleri bulunmaktadır. Kısa boylu olan köpek cinsinin en ayrıt edilen özelliği ise kafa şeklinin çok farklı olmasıdır.

Gözleri küçük ve koyu renkli olan köpek türünün vücudu ise oldukça sıkı ve yuvarlak hatlıdır. Vücudunun adaleli ve kuyruğunun yere yatay olması köpek cinsinin diğer dikkat çeken özellikleri arasındadır.

Terrier (Bull) Cinsi Köpek Türünün Kişilik Özelliklerine Bakış

Terrier (Bull) cinsi köpek türünün kişilik özellikleri ise bu köpek cinsinin insanlar tarafından evcil hayvan olarak beslenmesine büyük etken olmaktadır.

Cesur, korkusuz, kabadayı ve oyun düşkünü olması köpek cinsinin kişilik özellikleri arasında dikkat çeken en önemli ayrıntılardır. Sahibine çok fazla bağlanması ve çok fazla insan sevgi ve ilgisine ihtiyaç duyması köpek cinsinin önemli kişilik özelliklerindendir.