Terrier (Fox)

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Terrier (Fox)

En canlı ve enerjik yapılı Terrier cinsi olarak düşünebileceğiniz Fox Terrier, çevik ve kuvvetli kaslara sahiptir. Güçlü çene yapısı ve bunun gibi özellikleri sayesinde, iyi bir savunma köpeği olarak tercih edilebilir.

Kavgacı özelliği sadece çok kızdırıldığı sahibine karşı ortaya çıkabilecek tehditler ile belirmektedir. Çocuklar için iyi bir oyun köpeğidir ve çocuklara karşı sabırlı ve sevecendir. Ailesi ile birlikte tüm faaliyetlere katılabilecek kadar çevik ve enerjiktir. Boyu genellikle kısadır.

Fox Terrier Irkı Özellikleri

Fox Terrier ırkı köpekler, uzun yıllardan beri bekçi köpeği olarak beslenmektedir. Çok fazla havlıyor oluşları ve yabancılara karşı her zaman temkinli olmaları onları bu açıdan ideal bir hale getirmiştir. Bunun yanı sıra av içgüdüleri de kuvvetlidir.

Diğer köpekler ile arası fazla iyi değildir. Aile üyelerine karşı kıskançlığı kuvvetlidir. Çocukları ve sahibi olarak gördüğü herkesi yabancılardan kıskanarak saldırganlaşabilir. Terrier cinsi köpekler genellikle saldırgan olarak bilinseler de bu onların eğitimleri ile doğrudan ilişkili bir konudur.

Pozitif köpek eğitimi uygulandığında bu özellikleri baskılanacaktır. Bu cins özellikle ergenlik döneminde sert olmayan ancak baskın bir sahibe ihtiyaç duyacaktır.

Fox Terrier Beslenmesi

Fox Terrier beslenmesi her zaman enerji verici besinler aracılığıyla sağlanmalıdır. Bol egzersiz ihtiyaçları bulunduğundan dar ve bahçesiz evlerde evde kaos yaratmak için uygun köpeklerdir.

Gün içinde harcadıkları enerjiyi tolare ederek sağlıklı kalmaları için beslenmelerine önem verilmelidir.