Terrier (Glen of ımaal)

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Terrier (Glen of ımaal)

İrlanda kökenli olan Terrier ırkı üyesi Terrier Glen of Imaal cinsi, ilk defa 1933 yılında bir köpek gösterisinde tanıtılmıştır. Bu cinsin üyeleri neredeyse ırkının tüm üyeleri gibi kavgacı olma özelliğini doğuştan taşımaktadırlar.

Kavgacı özellikleri ailelerine ve sahiplerine karşı değildir. Bu özellik genellikle diğer köpeklere ya da kuşkulu davranan yabancılara karşı ortaya çıkmaktadır. Ufak boyutları ve orta uzunluktaki tüyleri ile oldukça sevimli olan Glen of Imaal köpekleri, kolay öğrenebilen zeki ve hareketli bir yapıya da sahiptirler.

Glen Of Imaal Özellikleri

Glen terieri’nin erkek bireyleri dişi bireylere göre daha iridir. Bu cins genel itibariyle Gal corki cinsine benzemektedir. Ancak Glen Terieri’nin bu cinse göre daha sert tüylere sahip olduğu bilinmektedir.

Bu cinsin tüy renkleri, açık kestane ya da grimsi renk olabilmektedir. Eğitimleri sırasında inatçı davranmaları en belirgin özellikleridir. Ancak mücadeleci ve kararlı bir ruha sahiptirler.

Glen Of Imaal Avcılık Özelliği

Glen of Imaal Terieri tüm bu özelliklerinin yanında avcılık özelliğini de genlerinde barındırmaktadır. Porsuk ve fare gibi hayvanların yakalanmasında oldukça başarılıdır ve bu hayvanların izini sürebilir.

Avcılık ruhlarının ortaya çıkartılması için uzun bir eğitim sürecine gerek bulunmaz. Basit bir eğitimle size bu yardımı sağlayabilmeleri mümkündür. Tüy bakımında ise periyodik tarama işlemi önemlidir.