Terrier (Maltese)

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Terrier (Maltese)

Köpek beslemek isteyenlerin belki de en çok tercih ettiği cinslerden birisidir o. Özellikle bayanların büyük ilgisini çeken ve ülkemizde de binlercesi beslenen bu terrier (maltese) cinsi köpek küçük ve şirin oluşu nedeni ile çok sevilmektedir. Bakımı ve beslenmesi, eğitimi ve alışma süresinin kısalığı nedeni ile tutkunu çok fazladır. İnsanlar hem kolay bakım ve beslenme, kolay eğitim ve şirinliği nedeni ile sevmektedir terrier cinsini. Bu köpeklerin nasıl bakım yapıldığı ve nasıl beslendiği konusunda size püf noktaları derledik.

            Terrier (maltese) türü sevimli olmasının yanında güzel tüylere sahiptir. İpek gibi kıvırcık tüyleri kolayca taranır ve fazla dökülmez. Tüyleri bazen 24 ve ya 25 santimetre kadar uzayabilir. Bu türde beyaz renk genel özelliklerden biridir. Bu cins genelde beyaz renkli olmaktadır ve bu renk ile daha sevimlidir. Neşeli ve canlı bir tarza sahip bu cins kolay uyum sağlar ve kendini sevdirir. Eğitimi kolay olup çabuk öğrenirler. Bunun yanında ödüllendirme yöntemi ile öğreneceği birçok şey var. Bu şekilde eğitimini yapabilir ve ona birçok şey öğretebilirsiniz. Oyun oynamayı ve yürüyüş yapmayı sever.

            Apartman için uygun bir cinstir. Tüylerini her gün fırçalamak gerekmektedir. Göz kısmı ve ağız çevresi temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Kafa üzerinde bulunan tüylerin gözünün önüne gelmemesi için en iyi yöntem toka kullanmaktır. Güzel mamalar ile beslenmesi gerekir. Yemek seçen bir cins olduğunu söylemek yanlış olmaz. Diğer cinsler ile iyi geçinir. Olağandan değişik bir durum ile karşılaştığı takdirde havlayarak sahibine haber vermeyi ihmal etmez. Çok fazla şımartmamak gerek.

            Terrier (maltese) sizin de sevginizi kazanacak bir tür. Kolay bakım ve biraz özen sayesinde sorunsuz bir şekilde büyütüp eğitebilirsiniz. Bu cinsler 15 yaşına kadar yaşayabilmektedir. Terrier (maltese) cinsleri sevecen ve insan dostu hayvanlardır. Sizin de sevginizi kazanacak sempatik hareketleri var. Dost canlısı ve hayat dolu bu cins ile siz de köpek beslemenin güzel yönü ile tanışabilirsiniz. Siz de terrier cinsi köpek besleyebilirsiniz.