Terrier (Yorkshire)

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Terrier (Yorkshire)

Hayvanlar âlemi Terrier Yorkshire için özel beslenme şekli bulunmaktadır. Bu da çok önemlidir. Bu Yorkshire türleri oldukça çok enerji harcamaktadırlar. Sağlıklı olmaları için düzenli beslenmeleri gerekmektedir. Bu tür hayvan çok enerji harcadıkları için çok beslenmeleri gerekmektedir. Yorkshire için ara öğünlerde fazla abur, cubur gibi ödül yemlerini beslerseniz çok fazla kilo alır ve bu onlar için çok zararlıdır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

            Bu durumdan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir. Köpeğinizin çok yaşlanmaması için çok düzenli beslenmeli ve iyi bakılmalıdır. Eğer Terrier Yorkshire cins köpeğinizin iştahı yoksa o zaman ağır olmayan ve yumuşak olan mama krakerlerinden verebilirsiniz. Bu da bu cins köpeklerin lezzetini arttırmaktadır. Bu cins köpekler hem hassas hem de nazik oldukları için verdiğiniz her mamaları reddedebilir.

            Çok kilosu olan köpeklerin erken yaşlanmaması oldukça yüksek olduğunu da söyleyebiliriz. Bu nedenle de sağlığı da riskte olmuş olmaktadır. Köpeklerinizin buna maruz kalmaması için düşük olan kaloride mama yedirmeniz en doğrusu olacaktır. Köpeklerin vücudundaki kaslarını iyi koruması için mamalarının proteini yüksek olmalıdır. Çok kilosu olan köpeklerde halsizlik, gevşeklik, koşarken soluk soluğa kalması ve sıcağa gelememe belirtileri görülmektedir.

            Eğer bu cins köpeğinize ne yaparsanız yapın yine kilo vermezse o zaman uzman bir veterinere götürmeniz gerekmektedir. Yorkshire cins köpeğin özellikleri, çok coşkulu olması, sadık olması ve ilgiye de oldukça aç olmalarıdır. Bu yorkshire köpeklerine çok ilgili davranmalısınız. Yoksa tüyleri dökülebilir. Yorkshire köpeğinin ağız temizliğine de gelecek olursak her gün mutlaka ağzınızın temizlenmesi gerekir.

            Yorkshire köpeğinizin tüylerinin parlaklığını kaybetmemesi, kırılmaması ve kurumaması için özel hazırlanmış mamalar ile kaşıntıyı da gidermektedir. Terrier yorkshire köpeklerinde böbrek ve kalp bozuklukları olabiliyor. Bunu önlemek için de bir takım mamalar bulunmakta ve bu mama sayesinde bu bozuklukları geciktirmektedir.

            Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu cins köpeklerde sindirim bozukluklar oluyorsa o zaman lifi yüksek olan mamalar yedirerek bağırsakları temizlenir ve sindirim bozukluğu da giderilir. Bu lifi yüksek olan mamalar genellikle bu cins köpekleri yaşlanmış olanlarına yedirilmektedir.