Tetrazon

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Tetrazon

Tetrazon

Hayvanlar âleminde su içerisinde yaşayan canlıların sayısı oldukça fazladır. Bu canlılardan kimileri sakin ve barışçıl bir yaklaşım içerisinde olurken kimileri de son derece agresif ve kavgacı bir yapıda olurlar. Bu yapıda olan balıklardan biri Tetrazon’dur. Tetrazon hem kendi türleri için hem de diğer balık türleri için son derece saldırgan bir yapıya sahiptir.

Tetrazon Balığı

Tetrazon Balığı her ne kadar akvaryumda beslenmek için çok uygun bir balık olmasa da akvaryumda da beslenebilmektedir. Akvaryumda besleneceği zaman dikkat edilmesi gereken şey yanına koyulan balıklardır. Hem etçil hem de otçul bir yapıya sahip olan bu balık son derece agresiftir. Diğer balık türlerine zarar verebilir.

Tetrazon Balığı Özellikleri

Tetrazon Balığı özellikleri açısından son derece agresif bir balıktır. O yüzden akvaryumda besleneceği zaman oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. En fazla 4 yıl yaşama ömrüne sahip olan bu balıklar özellikle agresif oldukları için tek beslenmesi gerekmektedir. Sürü hâlinde yaşamaya alışkın olmayan bu başlıklar kendi türleri ile de kavga ederler. Birbirlerine zarar verecekleri için genellikle akvaryumun tabanında tek bırakılmalıdır. Tabanda ve ortalarda yüzen bu balıklar en fazla 6 cm’ye kadar uzunluk gösterebilmektedir. Akıntıya karşı yüzmeyi sevdikleri için genellikle akvaryumda durağan özellik yerine, akıntılı bir özellik olması onların çok daha fazla hoşuna gidecektir. Akvaryum hacmi de en fazla 80 litre olmalıdır.