Texas

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Texas

Texas

Ülkemizde en çok beslenen tatlı su balıklarından bir tanesi olan Texas, doğal şartlarda Orta Amerika nehirlerinde yaşamını sürdürüyor.

Hem etçil ve hem de otçul olarak aktif bir şekilde beslenebilen bu balık türü, verdiğiniz her türlü yemi ayırt etmeden yiyecektir. Bu bakımdan balığın kolay bir şekilde beslenebildiğini söylememiz mümkün…

Bu türdeki erkek cinsinin daha iri olduğunu söyleyebiliriz. Dişilerin ise sırtlarında ayırt edici, ufak bir siyahlık bulunuyor. Tercihinizi cinsiyete göre yapacaksınız bu verileri dikkate alabilirsiniz.

Texas  balığının bir diğer dikkat çekici özelliği ise tek seferde bin civarı yumurta dökebiliyor olmasıdır.

Texas Nasıl Bir Balık?

Orta seviye su sertliğinde yaşamını sürdürebilen Texas nasıl bir balık? Texas balığının farklı ve özel bir balık türü olduğunu hiç şüphe etmeden söyleyebiliriz.

Büyük boyutlara kadar uzayabilen bu balık türü zaman zaman otuz cm boyutunu görebiliyor. Bu balık türünü, benzeri özellikler gösteren diğer Orta Amerika cichlid balıkları ile birlikte, aynı akvaryumda besleyebilirsiniz.

Balığın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise tek yerli cichlid türü olması…

Aşırı Agresif…

Texas balık türü aşırı agresif olmasıyla da belirginleşen bir balık türüdür. Balığın agresifliği, diğer cinslere zarar vermeyecek şekilde olsa da, bu cinslerin cichlid türünden olmasına dikkat edilmelidir. Yoksa diğer balıklar, Texas balığınızdan zarar görebilir.

Tek erkek balık için gerekli olan akvaryum hacmi iki yüz elli litre civarında tutulmalıdır.