Tıbbı ve Aromatik Tohumlar

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
çörek otu  son fiyat
çörek otu son fiyat
Nevşehir-Kozaklı
9,00
Ali Albay
İlan Tarihi : 28.03.2018

Tıbbı ve Aromatik Tohumlar

Tıbbi bitkilerin tanımını net olarak yapmak neredeyse mümkün değildir. Günümüzde tıbbi ve aromatik bitkiler terimi genel olarak birlikte kullanılmaktadır. Tıbbi ve aromatik bitkiler, hastalıklardan korunmak, sağlığı sürdürmek yada hastalıkları tedavi etmek için ilaç niyetine kullanılan bitkilerdir.

Tıbbi ve Aromatik Bitkilerle Neler Yapılabilir

Tıbbi ve aromatik bitkiler ile neler yapabiliriz gibi bir soruyla karşılaşırsak öncelikle şunu diyebiliriz, beslenme, vücut bakımı,  kozmetik, tütsü veya dini törenler gibi yerlerde yer alırken, aromatik bitkiler ise, güzel koku ve tat vermelerinde kullanılır. Aromatik bitkilerin kozmetik ve parfümeri sektöründe olduğu kadar gıda sektöründe de oldukça geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Bu bitkiler eczacılık ve parfümeride tıbbi ve aromatik amacıyla en eski kullanımı olan bitkilerdir. Bitkisel ilaçların gerçek materyali genel olarak tıbbi bitkiler grubuna girmektedir. Bu bitkilerin bir diğer adı ise doğal ve organik bitkilerdir

Tıbbi Ve Aromatik Tohumlar

Bitkisel ilaçlar, işlenmemiş ya da islenerek bir veya daha fazla bitkiden oluşturulan bilesin maddesi içeren tedavi etme özelliği olan veya birçok insanın sağlığına faydası olan bitkilerden üretilen maddeler veya ürünlerdir. Bu tanımlamanın altında, bitkisel ilaçların islenmemiş bitkisel materyal, islenmiş bitkisel materyal ve tıbbi şifalı ot gibi ürünleri olmak üzere 3 çeşidi vardır. Tıbbi ve aromatik tohumlar denildiğin de hem bitki, hem etken madde yönünden ve hem de tüketim alanları açısından oldukça büyük bir alanı kapsamaktadır.