Tibetan Spaniel

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Tibetan Spaniel

Köpek ırkları dünyada birçok yöreye özgü şekilde olabilmektedir. Her belgeye has bir köpek türü bulunabilmektedir. İnsanlar bu köpek türlerini beslemekten hoşlanırlar. Genellikle cins köpekler besleyen hayvan severler farklı türler ile farkını belli etmekten de hoşlanır. Her tür canlıda olduğu gibi köpek türlerinde de kendilerine has beslenme ve bakım yöntemleri bulunmaktadır.

            Bu bakım ve beslenmeye mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Özenli bir şekilde bakılarak beslenen türler sağlık ve gelişim açısından sıkıntı çıkarmayacaktır. Köpek türleri arasında en çok tercih edilen türlerden birisi tibetan spaniel. Bu tür küçük ve sevimli bir türdür. Birçok insan tibetan spaniel sahibi olmak ister. Bu türün bakımı ve beslenmesi için size püf noktaları aktaracağız.

            Yüksekliğinden daha düşük olan uzunluğu, yuvarlak kafası ve orta büyüklükte olan burun yapısı ile şirin bir görünümü vardır tibetan spaniel türünün. Karakter bakımından zeki olan bu hayvanlar neşeli özellikler taşırlar. Çocuklar ile özel ve daha fazla iletişim kurabilen bu tür, yabancılardan biraz çekinmektedir. Bu türün eğitimi biraz daha uğraş istemektedir. Yüksek yerlere çıkarak etrafını kolaçan etmekten hoşlanan bu tür yalnızlıktan hiç hoşlanmaz.

            Bu türün egzersiz ihtiyacını küçük alanlarda koşmasına izin vererek ya da uzun yürüyüşlere çıkararak karşılayabilirsiniz. Bu türün bakımı basit ama sürekli olması gerekir. Tüylerini devamlı taramak gerekiyor. Yılda bir kez türün tüy dökülmesi yaşanır. Bu dönemde tüylerin köpekten taranarak uzaklaştırılması gerekir. Boyutları 51 santimetre kadar olan bu tür genellikle 4 ila 7 kilo arasında gelişmektedir. Ortalama 15 yıl yaşam süresi bulunan bu türün tüy dökümü ise fazla değildir.

            Sağlık sorunları arasında kalça ya da diz kapağı çıkığı görülebilir. Pet shoplarda özel vitamin ve mineralli mamalar ile besleyebilirsiniz. Bu gelişimini normal olarak karşılayacak bir üründür. Bakımlarına dikkat edilmesi, spor egzersizlerinin yaptırılması ve düzenli veteriner kontrolü ile sıkıntı çıkarmayacak sevimli bir türdür. Siz de köpek beslemeyi düşünüyorsanız tibetan spaniel türünü seçenekler arasına dâhil edebilirsiniz.