Timsah Balığı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Timsah Balığı

Timsah Balığı

Evrende ekolojik dengeyi sağlayabilmek adına pek çok canlı türü birbirinden farklı özellikler göstermektedir. Balık türleri arasında da farklı özellik gösteren canlılardan biri Timsah Balığı’dır. Timsah Balığı genellikle çok ağır, uzun boylu ve agresif olması ile bilinmekte olan bir hayvandır.

Timsah Balığı

Timsah Balığı genellikle akvaryumda beslemek için uygun görülmekte olan balıklardan biri değildir. Hem oldukça ağır oluşu hem de uzun boylu oluşu ile birlikte bir akvaryum için uygun özellikler sergilememektedir. Bunun yanı sıra Timsah Balığı etçil bir balık olduğu için yem ile beslenmeyi tercih etmemektedir. Genellikle avını canlı bir şekilde yapmakta ve canlı bir şekilde beslenmeyi tercih etmektedir.

Timsah Balığı Özellikleri

Timsah Balığı özellikleri ile akvaryumda yaşamaya uygun bir balık olarak görülmemiştir. Boyu en fazla 305 cm’ye kadar uzayabilirken ağırlığı ise 165 ile 170 kilo arasında değişiklik göstermektedir. Geniş bir ağız yapısına sahip olan bu balık genellikle suyun dibinde ve ortalarında pusu kurarak avlanır. Avını ayırt etmeyen bu canlı ağzına sığabilecek boyutta olan her balık ve bitki ile beslenebilir. Aşırı derece agresif bir özelliğe sahip olan bu balık başka türler ile anlaşamadığı gibi kendi türleri ile de son derece zor anlaşmaktadır. Cinsiyet ayrımı konusunda henüz net bir bilgi yoktur, ama erkeklerin dişilerden daha büyük olduğu düşünülmektedir ve 50 yıldan fazla yaşamaktadırlar.