TN 65 F

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

TN 65 F

Türkiye'de 20, Yüzyılın başlarında tarımla uğraşanların ülke nüfusuna oranı %70'lerde iken günümüzde bu oran %20'lere kadar düşmüş bulunmaktadır. Ancak tarım ile uğraşanların sayısındaki düşüş oranının yüksekliği, ürün kalitesi veya üretim oranı ile doğru orantılı olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü ülkemizde geç de olsa teknolojik gelişmelerin tarım sektöründe de kullanılmaya başlaması, tarımda insan faktörünün zayıflamasına neden olmuştur. Bu gelişmelerden birisi de hiç şüphesiz traktör kullanımının yaygınlaşması.

Traktör Nedir?

Çiftçilikle uğraşan insanların tarlalarını sürmekte, yüklerini taşımak için kullandıkları, büyük ve gevşek tekerlekleri sayesinde araziye tutunması kolay olan ve arkasına römork takılarak kullanılabilen bir araç olarak hayatımıza girmiştir. Kullanım alanlarının genişliği, bu aracın hayatımıza girmesini kolaylaştırdığı tezini doğrulamaktadır. Çünkü traktör bazı eklentiler eklenmek suretiyle, ulaşım ve taşımacılık işlerinin yanında hem ekim hem de biçim sırasında da kullanılabilmektedir. Bu traktörlerden birisi de Fiat TN 65 F marka ve model traktörlerdir.

Fiat TN 65 F Marka Traktörlerin Özellikleri

1899 yılında faaliyetlerine başlayan Fiat, kişisel kullanım araçları, ticari araçlar ve bunların yanında gemi motorundan, uçak üretimine kadar birçok alanda faaliyet göstermektedir. Bu alanlardan birisi de traktör üretimidir. Fiat TN 65 F model traktörlerde üretim yapmış olduğu modellerden birisidir. Dört zamanlı ve direkt püskürtmeli dizel motoruna sahip olan Fiat TN 65 F, rotatif tip ve otomatik avanslı yakıt pompası kullanılan, ön temizleyicili ve yağ banyolu hava filtresine sahip bir traktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Emniyetli mars özelliği, termostarter ile soğuk havalarda çalıştırma kolaylığı, uzun ve kıza huzmeli farları, gösterge tablosunun çok amaçlı olması, tek parçalı kaportasının öne devirmeli olmasının verdiği kolaylıklar, her türlü kilo ve boya göre ayarlanabilir sürücü koltuğu insanları celp eden özelliklerinden bir kaçıdır.

Fiat TN 65 F Kullanım Alanları

Fiat TN 65 F traktörler, genelde çiftçiler tarafından kullanılan bir araç olsa da, boyutu ve fiyatı itibariyle amatör olarak kendi bahçeleri ile uğraşanlar tarafından da tercih edilmektedir. Ayrıca dağlık yerleşim yerlerinde ikamet eden kişilerin ulaşım aracı olarak traktörleri kullandıkları, yaylalara traktörler ile gittikleri bilinmektedir.