Toprak & Çim havalandırma makinesi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Toprak & Çim havalandırma makinesi

Toprak Ve Çim Havalandırma Makinaları

Toprak işlemek ve ekim işi yapmanın yanı sıra toprağın bakımı da verimlilik için çok önemli bir husustur. Toprağı zengin minerallerce mahrum kalmaması için toprağa bakım yapılmalıdır. Belli ölçüm ve analizlerle toprağın gereksinim duyduğu bakım gerçekleştirilmelidir.

Toprak bakımında önemli bir ölçüt ise toprağın havalandırılmasıdır. Bu durum çimler içinde geçerlidir. Bunun sebebi ise zamanla toprak da yabani ot ve yosunların gelişebilmesidir. Bu toprağı ve çimleri olumsuz derecede etkileyen olumsuz faktörlerden sadece biridir.

Toprağın ve çimlerin havalandırılması için özel olarak üretilmiş toprak ve çim havalandırma makinaları bulunmaktadır. Bu cihazlar güçlü vakum teknolojileri sayesinde toprak da bulunan bitki artıklarını ve zararlı otları toplama haznesine çekmekte ve toprağı havalandırarak temizlemektedir.

Toprak Ve Çim Havalandırma Cihazları Özellikleri

Günümüzde farklı şekillerde, teknolojilerde ve boyular da toprak ve çim havalandırma makinaları bulunmaktadır. Bu makinalar arasında tercihinizi yaparken motor güçleri, çalışma genişlikleri ve silindir sistemleri dikkate alınmalıdır. Dikkate alınması gereken en önemli hususlar bunlardır.

En çok tercih edilen özellikler ise 1.000 W üstü motor gücü, minimum 32 CM çalışma alanı ve minimum 14 adet bıçaklı bor çelik bıçaklardır. Tabii ki tercihler çalışma alanınıza ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda toprak ve çim havalandırma cihazı tercih ederken mevcut arazinizin bulunduğu yerin toprak yapısını da göz önünde bulundurmanız da fayda vardır.