Traktör koltukları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Traktör koltukları

Traktör koltuklarının diğer araç koltuklarına nazaran çok daha işlevsel olması gerekir. Ve bunun yanında bir de mutlaka olması gereken; traktörün kullanımı sırasında herhangi bir sorun teşkil ettirmeyecek olan özelliklerdir. Bu halde; bireylerin, inişli çıkışlı noktalarda rahatlığını ve dikkatini koruyabilmesi, en önemli noktalardan biridir.

Traktör Koltuklarının Özellikleri Hakkında

Traktör koltuklarının, tarım aletleri satılan sistemler de ve mağazalarda satıldığı bilinir. Ve ticari olarak satılan ürünlerin özellikleri genel olarak aynıdır. Bazı özellikler olmazsa olmaz iken; bazıları da ürünün diğerlerinden farklı olması adına eklenmiş olur. Genel özellikleri ile;

  • Değişken açılı olabilecek şekilde ve mutlak ayarlanabilir sırtlık,
  • Sırtlıkların farklı ve tercihe göre renkleri de mutlaka olur.
  • Sürgülü kızak özelliği, genel olarak; ön ve arka mesafeye 150 mm şeklinde hareket edebilir,
  • 50 ile 140 kg arasında ayarlanabilir bir kilo ağırlık özelliği de vardır.
  • Çift yaylı ve hidrolik amortisör özellikli ola koltukların bir de süspansiyonlu ve hareket dahilinde olduğunu unutulmamalıdır.
  • Oynar kolçak özellikli sırt tabanı ile birleşen ve makine / yedek parçaları kadar özenle ayarlanmış bir aksesuar görünümü de mutlaka dikkatinizi çeker.

 

Nelere Dikkat Edilmeli?

Traktör koltuk tercihini yapar iken dikkat etmeniz gereken şey; traktör markanız ile uyumu yakalayabilmiş olan markaları tercih etmektir. Aksi halde, kullanım sırasında olumsuzluklar yaşanabilir.