Traktör parçaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TRAKTÖR TEPE DÖNER LAMBA
TRAKTÖR TEPE DÖNER LAMBA
Konya-Selçuklu
150,00
Çamurluk ve tente
Çamurluk ve tente
Antalya-Demre(Kale)
1.000,00
Massey yedek parçalari motor kabinler
10.000,00
Devak
İlan Tarihi : 14.09.2019
MASSEY ÜST CEKISI
MASSEY ÜST CEKISI
Konya-Ereğli
5,00
Metın Guner
İlan Tarihi : 13.08.2016

Traktör parçaları

1950’li yıllardan itibaren tarım alanında kullanımı yaygınlaşmaya başlayan traktör üretimi büyük ölçüde kolaylaştırdı ve arttırdı. Köylünün traktör edinebilmesi resmi olarak bile bir politika halini almıştı. Çünkü traktör tarımda kullanılan bütün aletlere çekicilik yapan motorlu bir kara taşıtı. Tarımsal işler büyük ölçüde onunla kolaylaşıyor ve üretimde el emeğinin yerine geçiyor. Çekicilik gücü bir yerde vagonların lokomotif tarafından götürülmesine benzetilebilir. Tarım aletleri traktör kullanımıyla daha verimli sonuçlar veriyorlar.

Tarihin Büyük Değişimi

İlk insanların toprağa bağlı yaşamaya başlaması ve yerleşik hayata geçmesi insanlık tarihinin en büyük değişimlerinden birini yarattı. Artık göçebeliği bırakıp ekilip biçilen tarlanın yanında yaşamak, toprakla ilgilenmek gerekiyordu. Bunun için kendine gereken gereçleri de yapmaya başlayan insan alet kullanımını da çağlar boyunca geliştirdi. Hele tarımda makine kullanımına geçmek her şeyi değiştirmişti. Bu aynı zamanda tarım makineleri üretimi yapabilmek demekti. Konu beraberinde makine yedek parçaları üretimini de getirdi.

Tarımdaki Temel Araç

Tarım işiyle uğraşan nüfusun üretimde makineler kullanması kelimenin tam anlamıyla bütün nüfusun beslenebilmesi ve tarımsal açıdan kendine yeten bir ülke haline gelmek demek. Traktör sanki bu makineleşme öyküsünün bir simgesi gibi. Bu gelişimi sağlayabilmesi romanlara bile konu olan traktör çiftçimizin eli ayağı gibi. Bu yüzden traktör parçalarının bakımı, tamiri,  temini ve kalitesi toprakla uğraşanların her zaman önem verdiği bir konu oldu.