Massey Ferguson

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TRAKTÖR YEDEK PARCALARI BULUNUR
500,00
Oynar başlık Şaft muhafazası
Oynar başlık Şaft muhafazası
İstanbul-Kağıthane
30,00
Traktör Kabini Kullanılmış
Traktör Kabini Kullanılmış
Gaziantep-Şahinbey
2.250,00
Mehmet Aksoy
İlan Tarihi : 11.10.2019
MF 135 Orta Kol Kare Diş
MF 135 Orta Kol Kare Diş
Eskişehir-Odunpazarı
99,00
mehmet ardıç
İlan Tarihi : 24.09.2018

Massey Ferguson

            Massey Ferguson; tarımla uğraşanların yakından bildiği, 1843 yılında Kanada'da küçük bir tarım aletleri tamirhanesi olarak kurulan ve 1953 yılında Massey - Harris ortaklığı ile Harry Ferguson Ltd.Şti'nin birleşmesi ile kurulan en meşhur özelliği canlı kırmızı rengi olan traktör markasıdır.

            Tarımla uğraşanlar için özel bir yeri olan massey ferguson birçok farklı modele sahip bir markadır. Fransa ve Brezilya'da üretilen traktörlerin çiftçinin ihtiyaçlarına göre en uygun performans ve verimi sağlaması amaçlanmaktadır. Fransa'da üretimi yapılan modeller MF 5600, MF 6600, MF 7600 ve MF 8700 iken diğer modellerin üretimi Brezilya'da yapılmaktadır. MF 2600 modeli hariç. Çünkü MF 2600 modeli ülkemizde Manisa fabrikasında üretilmektedir ve bağ bahçe işlemek için uygun 50-75 Hp arasında beygir gücüne sahiptir. Peki, modeller arasında temel farklılıklar nelerdir?

 - Massey Ferguson traktörlerin beygir gücü 48 HP ile 400 HP arasında değişmektedir. 48 Hp, MF 240 ve 240S serilerinde karşımıza çıkarken bu seri bizlere ekonomik çalışma için basit bir tasarım sunmak amacıyla piyasaya sürülmüştür. Bu model düşük yakıt tüketimi, üst düzey yol hızı ve tarla performansı ile çiftçilerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır.

 - 400 Hp beygir gücü ise MF 8700 serisinde karşımıza çıkmaktadır. Hem etkili gücü hem de konforu bünyesinde toplayan bu seri sahip olduğu mühendislik harikası yazılımlarıyla yüksek verimlilik sağlayarak çok büyük alanları bile zahmetsizce işleyebilmektedir. Ayrıca bu serinin şanzımanı Dyna-VT olup vites geçişleri ve sürüş kolaylığı ile oldukça rahat bir sürüşe sahiptir.

            Ayrıca her ürün gibi traktör seçimi yaparken de bayilik sisteminin yaygın olması, traktör yedek parça ve satış sonra hizmetler de büyük önem kazanmaktadır. Hiç merak etmeyin massey ferguson satış sonrası hizmetlerde ve bayilikte oldukça gelişmiş bir markadır. Firma için önemli olan ömür boyu destektir. Artık üretilmeyen massey ferguson traktör yedek parça bile orijinal olarak firmadan temin edilebilir.

            Örneğin almış olduğunuz traktörün veya tarım makinasının tüm özelliklerini öğrenmek mi istiyorsunuz bunun için saatlerce internet başında geçirmenize veya kullanım kılavuzunu okumanıza gerek yoktur. Bunun için bayinize başvurarak size eğitim vermelerini isteyebilirsiniz.