Trewavas chiclid

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Trewavas chiclid

Trewavas Chiclid

Afrika’nın bilindik bir gölünde, Malawi’de yaşamını sürdüren Trewavas Chiclid balıkları, Latince Labeotropheus Trewavasae ismiyle biliniyor.

Bu tür için gerekli özel boyutlu bir akvaryumda beslenen balıklar kimi zaman saldırgan olabilmektedir. Bu nedenle bu balıkları özel bir akvaryumda beslemenin faydası vardır.

Ancak balık, diğer balıklarla aynı ortamda beslenecekse, bu sefer diğer balık türlerinin bu balık türüne yakın türler olmasına dikkat edilmelidir. Diğer balıklar da aynı şekilde Malawi Gölü’nden tercih edilebilir.

Trewavas Chiclid Nasıl Bir Balık?

Etçil ve otçul olarak beslenebilen Trewavas Chiclid nasıl bir balık?

Bu balığın bakımı özel bir tecrübe gerektirmektedir. Özel bir tecrübe olmayan ve genel bir balık bakıcısı olanlar, bu balık türünün beslenmesinde çeşitli sıkıntılar çekebilirler.

Yirmi bir derece ile yirmi dört derece arasındaki sıcaklık balıkların sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için yeterli olacaktır.

En Büyüğü 12 Cm…

Trewavas Chiclid balığının en büyüğü on iki cm civarında olmaktadır. Bu büyük balıklar erkek cinsinde olur.

Balığın dişi cinsleri ise daha ufak olurlar. Array adıyla da bilinen bu balıklar, genel olarak ufak balık türlerindendir.

Doğal şartlarda orta ve taban seviyelerinde yüzen Array balıklarını yetiştirmek için gereken suyun ph değeri 7 ile 8 arasında olabilir. Bu balığın beslenmesinde verilen su sertliğine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde balığın hayati fonksiyonları ciddi anlamda zarar görebilir.