Tropheus

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Tropheus

Tropheus Tropheus

Tanganyika Gölü’nde yetişen balıklardan bir tanesi de Tropheus Tropheus balığı… Bu balık kayalık bölgelerde yaşamını sürdüren ve otçul tarzda beslenen bir balık olmakla birlikte, taban ve orta yüzme seviyesinde görülüyor.

26 ile 28 derece sıcaklıklarda başarıyla yaşayan bu balık türünün en fazla ulaştığı büyüklük ise 15 cm olarak kayda geçiyor.

Çok sert sulara alışkın olan ve genellikle bu sert sularda yaşamını sürdüren Tropheus Tropheus balığının en az akvaryum hacmi 250 litre… Balık 250 litreden aşağı dereceli hacimlerde yaşamını sürdürmekte zorlanabilir.

Tropheus Tropheus  Nasıl Bir Balık?

Bu nedenle balığı akvaryumda besleyecek olanlar, bu konuya dikkat kesilmeli. Tropheus Tropheus nasıl bir balık? Sert suları seven bu balık, 10 ile 15 yumurta arası kuluçka yapabiliyor.

Aşırı agresif davranışları ile dikkat çeken balığın, bir diğer önemli özelliği de kolay bir bakıma sahip olması…

Bakımı Çok Kolay…

Tropheus Tropheus balık türü, kolay bakımı sayesinde, balık beslemeye başlayanlar için her zaman ilk seçeneklerden oluyor.

Black kısa adıyla da bilinen bu balık, sarı desenli siyah rengi sayesinde balık beslemeye yeni başlayan kişilere hem çok büyük bilgiler öğretiyor, hem de güzel bir görünüm veriyor. Kıvrak hareketleriyle güzel görünümünü destekleyen balık, ülkemizde en fazla beslenen balık türleri arasında…

Balığın, yeni balık beslemeye başlayanlar için tek dezavantajı otçul bir balık olmasında…