Unıversal

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Universal 453-533 akü sehpası
Universal 453-533 akü sehpası
Bayburt-Demirözü
520,00
Muhammet yavuz
İlan Tarihi : 01.06.2019
Universal 453 533 akü sehpası
Universal 453 533 akü sehpası
Bayburt-Demirözü
550,00
Muhammet yavuz
İlan Tarihi : 01.06.2019

Unıversal

            Universal traktör markası Türkiye'nin 240. seri üretim ile üretilen ve yüzde yüze yakın yerli kaynakla üretiliyor olmasından dolayı yerli marka gibi kabul edilen bir traktör markasıdır.

            Universal traktör markası Türkiye'de üretilmeye ve traktör piyasasında satılmaya başlayalı oldukça uzun bir zaman olmuştur. Bu süre içinde ürettiği traktörlerin tasarımları birbirlerinden farklı ve her biri Türkiye coğrafyası ile birebir uyumlu teknolojik ve teknik donanıma sahip modellerdeki traktörlerdir.

 Universal traktör yedek parça temini ve diğer ekipman ve donanım temini noktasında birçok traktör markası ile de yarışır düzeydedir. Halen dolaşımda olan universal traktör yedek parça firmalarını da faaliyette bulunduran ve orjinal parça temini konusunda yılları bulan bir tecrübe ve birikimle müşterilerinin taleplerini karşılayan bir traktör markası olmayı sürdürmektedir.

 Universal traktör markasının kabinli ve kabinsiz modelleri bulunmaktadır. Kabinli modellerinin tasarımı daha modern bir yaklaşım ve profesyonel bir anlayışla belirlenmiştir. Ancak bu eski anlayışla tasarlanmış olan modellerinin kullanışsız ve özellik bakımından kabinli traktörlerden daha kötü olduğu anlamına kesinlikle gelmemektedir. Çünkü universal marka traktörlerinin bütün modelleri günümüzde hâlâ yaygın bir şekilde kullanılmakta ve son teknoloji ile üretilen traktörlerin bütün fonksiyonel özelliklerini gösterebilmektedir.

 Yedek parçalarının son ve eski modellerinde kullanılabiliyor olması ve çok küçük bazı değişikliklerle üretimine devam ediyor olması universal markasının gelişen teknolojiye ayak uydururken bunu dolaşımdaki modelleriyle uyumlu olarak gerçekleştirdiğini ispatlamaktadır.

 Universal yedek parçalarının her birinin gerçekleştirdiği özellik ve yüklendiği fonksiyonel özellik nedeni ile traktörün bir bütün olarak çalışmasında önemli ve vazgeçilmez bir önemi bulunmaktadır. Motor parçalarının özellikle büyük öneme sahip olduğu red edilemez bir gerçektir. Universal motorlarının diğer bazı traktör markalarına nazaran geniş olan motor hacimleri ve daha fazla olan motor güçlerinin sağlanmasında, bu motoru destekleyen yedek parçaların ve orjinal parçaların her biri ayrı bir öneme sahiptir.

 Motor ve diğer aksam ve ekipman parçaları da bulunduğu bölümün fonksiyonel özelliklerin yerine getirilmesinde ve kullanılmasında büyük öneme haiz parça ve ekipmanlardır. Universal traktör markası bütün yedek parça ekipman ve donanım özellikleriyle işleyen bir makineyi oluşturmaktadır.