Velifera

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Velifera

           Akvaryum balıklarından olan velifera gri ve kahverengindedir. Amerika’da tuzlu ve tatlı sularda bulunmaktadır. Tatlı sularda yaşamayı severler. Bu velifera balıklarının akvaryumunun içine on litre su koyacağınız zaman üç kaşık da tuz koymanız gerekmektedir. Ama bu tuz mutlaka kaya tuzu olması gerekmektedir.

            Bu velifera balıkların sırtlarında yüzgeçler bulunmaktadır. Bu yüzgeçlerin genişlemesi için akvaryumun büyük olması gerekir. Yani bu balıklar için akvaryum elli santim olmalıdır. Velifera balığı çok gösterişli bir balıktır. Erkek cinslerinin yüzgeçleri çok güzel görünmektedir. Velifera balığı sıcağı severler.

            Aynı zaman da akıntılı suyu çok sevmektedirler. Akvaryumda doksan litrelik suda yaşamayı çok severler. Akvaryum içerisinde bolca bitki bulundurmanızda fayda vardır. Çünkü velifera bitkiden çok hoşlanır. Velifera balığını daha önce hiç bakmamış ve bakımını yapmamış kişilerin mutlaka tecrübe edinmeleri gerekir.

 

            Akvaryum balıklarından olan velifera hakkında daha çok bilgi alıp öğrenmek için sitemize uğrayınız. Velifera balığı bitkileri çok sevdiği için genellikle daha çok bitki ile beslenmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Ayrıca yosuna karşı da oldukça ilgileri vardır. Yosun konusunda pek tercihleri yoktur.

            Velifera yem olarak kum yemini tercih etmektedirler. Velifera balığının dişileri üç ayda yirmi ile altmış arası dünyaya yavrularını getirmektedirler. Erkek olan velifera zaman, zaman kendi cinslerine karşı sinirli ve bazen de saldırabiliyor. Bu yüzden de akvaryumun içerisinde yalnızca bir adet erkek velifera bulunmalıdır.

            Velifera balığı aynı zaman da moli dediğimiz bir balık ile yakın akrabadır. Velifera moli kadar iri olmasa da çok tatlı ve çok gösterişli olan bir balıktır. Aslın da görünüş olarak velifera çok güzel, çok hoş ve çok güçlü bir balıktır. Asla şikâyet etmeyeceğiniz balıklardandır.

            Ama dediğimiz gibi erke veliferalar kavgacı ve saldırgan olduğundan dolayı akvaryumda birden fazla erkek velifera bulunur ise o zaman erkek balıklarınızı bazıları ölebilir. Bu gerçekten de denenmiş ve görülmüştür. Sizler asla denemeyiniz. Hem sizler açısından hem de velifera erkek balıkları açısından bunu yapmamalısınız. Bize bu konu da kesinlikle güvenebilirsiniz.