Venustus

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Venustus

Venustus Venustus

Türkiye’de akvaryum yetiştiriciliği yapan birçok kişinin yakından tanıdığı ve Venustus Venustus kısa ismiyle bildiği balığın tam ismi, Nimbochromis Venustus… Derin kumluk alanlarda yaşamını sürdüren bu balık türü, Malawi Gölü’nün geniş bir kısmında yaşıyor.

Etçil tarzda beslenen balık türü, agresif davranışları ile dikkat çekiyor. Ancak bir miktar et içeren besin verdiğinizde balığın kolay bir şekilde sakinleştiğini görebiliyorsunuz.

Dip seviyelerde yüzmeye alışık olan balık türünün erkekleri dişilerine göre çok daha parlak ve canlı renklere sahip… Boyca da erkeklerin daha büyük olduğunu söylemekte fayda var.

Venustus Venustus Nasıl Bir Balık?

60 ile 120 arası yumurtayı yaklaşık bir ay boyunca ağzında kuluçka yapan Venustus Venustus nasıl bir balık? Bu balık evlerde beslenmek istendiğinde en az 350 litrelik akvaryum hacminde yaşayabiliyor.

Venustus Venustus balığının yaşamını sürdürmesi için ortalama 25 derecelik ısı seviyesi yeterli oluyor. Bu bakımdan balığın kolay bir şekilde beslenebildiğini de söylemekte fayda var.

Balık beslemeye yeni başlayanlar bu balık türünü beslemek için tercih edebilirler.

Malawi Gölü’nün Ünlü Balıklarından…

Venustus Venustus balık türü de Afrika’nın Malawi Gölü’nde yetişen bir balık… En fazla 25 cm büyüklüğüne ulaşan bu balık türü, Malawi’nin eşsiz gölünde doğal şartlarda yaşamını sürdürüyor.

Bu doğal şartlardan ülkemize akvaryum balıkçılığı için gelen Venustus Venustus, hiç şüphesiz değerli bir balık türü…