Yöresel Ürünler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Beyşehir Tarhanası
Beyşehir Tarhanası
Konya-Beyşehir
1,25
Ankara Altındağ
Ankara Altındağ
Ankara-Altındağ
0,01
Evren mavili
İlan Tarihi : 22.10.2018
Artvin organik kume(cevizli sucuk)si
35,00
İrfan yilmaz
İlan Tarihi : 14.11.2017
Kayseri Mantısı
Kayseri Mantısı
İstanbul-Güngören
35,00
Ebru Bunsuz
İlan Tarihi : 02.02.2017
90 TON ADAPAZARI BAL KABAK
90 TON ADAPAZARI BAL KABAK
Sakarya-Adapazarı
1,00
Ceyda Ceyda
İlan Tarihi : 31.10.2016
Salamura Yaprak
Salamura Yaprak
Manisa-Alaşehir
1,50
Ertan Olgun
İlan Tarihi : 29.07.2016
dağdan toplama organik
dağdan toplama organik
Sakarya-Geyve
35,00
Ayhantepe
İlan Tarihi : 17.01.2016

Yöresel Ürünler

YÖREDEN YÖREYE KÜLTÜR

Anadolu toprakları binlerce senedir değişik kavimlere ve kültürlere ev sahipliği yapmış olduğundan hem kültürlerin kendilerine has hem de birbirleriyle çakışmasından beslenen yeni yeni yöresel ürünler ortaya çıkmıştır. Bu sebeple ülkemizde çok fazla sayıda yöresel ürünümüz mevcuttur.  

Yöresel Ürünler Nelerdir

Bu ürünler gıdadan, elişlerine, hayvanlar ve bitkilere, dokumalara gibi birçok değişik kategorilerde ürün bulunmaktadır.

 Ülkemizde Öne Çıkan Yöresel Ürünler Nelerdir

gıda da yöresel ürünler, Hatay Künefesi, Adana Kebabı, Afyon kaymağı, Antalya Köfte piyazı İzmit pişmaniyesi, Bursa döneri, Balıkesir höşmerimi, Edirne ciğeri, Manisa Akhisar köftesi, Isparta kabinesi, Konya etli pidesi, Erzurum Cağ kebabı, Çorum leblebisi, Erzurum Kadayıf dolması, Urfa patlıcan kebabı, Maraş bamyası, Antep baklavası, Kayseri pastırması,  gibi onlarca gıda sayılabilir. Elişleri ve giyside yöresel ürünler, her yörede , iğne oyası, kanaviçe, üçetek, bindallı, türünden mevcut el işleri vardır. Endemik türler’ de yöresel ürünler, Denizli horozu, Kangal köpeği, Finike portakalı, Isparta gülü, Ankara Keçisi, Dokumalar’ da yöresel ürünler, Buldan bezi, Bünyan halısı, vs.gibi yüzlerce yöresel ürünümüz keşfedilmeyi beklemekte.

İnternetten Yöresel Ürünler

Son senelerde en çok aranılan ürünler arasına girmiş durumdadır yöresel ürünler. Alıcı potansiyeli fazlaca olan bu ürünlerin internette satışı oldukça artmış durumdadır. Peynir, zeytin, zeytin yağı, acı sos, pekmez, yumurta, ada çayı kısacası yörenizde bulunan ve ya canınızın istediği bütün ürünleri internet üzerinden tek tuşla alma imkânınız bulunmakta.