Yunus chiclid

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Yunus chiclid

Yunus Cichlid

Orta derecede agresif davranışları ile dikkat çeken Yunus cichlid, genelde sakin davranışlar sergiliyor. Ancak bu balık türü, bir şeylere kızdığı vakit, orta ve ileri dereceli agresif davranışlar sergileyebiliyor.

Dip ve orta seviyelerde yaşamını sürdüren balık, etçil ve otçul olarak beslenebiliyor. Bu da balığın bakımına yüksek derecede kolaylık getiriyor.

Diğer balıklar gibi bu balık için de ortalama 25 derecelik bir ısı seviyesi yeterli… Ancak balığı beslemek için nispeten büyük bir akvaryuma ihtiyacınız var. Akvaryumunuz en az 300 litre olmalı…

Yunus Cichlid Nasıl Bir Balık?

25 cm’lik boyu ile dikkat çeken Yunus cichhlid nasıl bir balık? Bu balığın da diğer Cichlid balık türleri gibi Malawi Gölü’nden bütün dünyaya yayıldığını söylememiz gerekir.

En az 20 en fazla 90 yumurtayı yirmi gün süre ile kuluçka yapan bu balık, 25 cm’e kadar ulaşan boyu ve sakin duruşuyla dikkat çekiyor. Balığın sahip olduğu duruş özellikle dikkat çekiyor.

Doğada yem bulmak için bu balık türü, geniş kumluk alanlarda dolanabiliyor.

Kumluk Ve Açıklık Kıyı Bölgeleri Yaşam Alanı…

Yunus cichlid balığının yaşam alanının kumluk ve açıklık kıyı bölgeleri olmasında, türün yemek yemeye olan düşkünlüğü var.

Aç kalmaya doğal şartlarda ya da akvaryum şartlarında kesinlikle tahammül edemeyen Yunus cichlidler yemek bulana kadar doğal şartlarda büyük bir gezintiye çıkıyor.