Zebra Balığı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Zebra Balığı

Zebra Balığı

Balık türleri arasında tek yaşamayı ya da çift yaşamayı değil de sürü hâlinde yaşamayı daha çok seven balıklar arasında Zebra Balığı’nı örnek olarak gösterebiliriz. Genellikle 4 ya da 8li gruplar hâlinde yaşamakta olan Zebra Balıkları son derece barışçıl hayvanlardır.

Zebra Balığı

Zebra balığı sürü hâlinde yaşamayı seven, hem etçil hem de otçul bir beslenme özelliği göstermekte olan bir hayvandır. Akvaryumda beslenmek için son derece ideal olan bir hayvan olan Zebra Balığı en fazla 6 cm’ye kadar büyüyebilmektedir. Bu yüzden akvaryumda beslenmesi oldukça uygundur. Zebra Balığı’nın erkekleri genellikle daha renkli ve zayıf olurken dişileri ise genellikle daha açık renkli ve şişkin olmaktadırlar.

Zebra Balığı Özellikleri

Zebra Balığı özellikleri açısından akvaryumda beslenmek için son derece uygun olan balıklardır. Genellikle sürü şeklinde yaşamayı tercih eden bu balıklar oldukça barışçıl hayvanlardır. Hem kendi türlerine karşı hem de diğer balık türlerine karşı sakin bir şekilde karşılık verirler. Zebra Balıkları hem etçil hem de otçul özellik göstermektedir. Göstermekte oldukları bu beslenme özellikleri sayesinde onları her şekilde besleyebilirsiniz. Boyları en fazla 6 cm’ye kadar uzayabilmektedir. Onun dışına çıkamamaktadır. Üreme şekli ise yumurtlama sayesinde olmaktadır. Balıklar uygun gördükleri yerlere yaklaşık 500 adet yumurta bırakırlar. Bu yumurtalar iki gün sonra açılır ve yavru balıklar bir gün sonra serbest bir şekilde yüzebilirler.