Zebra chiclid

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Zebra chiclid

Zebra Cichlid

Omnivor beslenme biçimiyle beslenen Zebra cichlid isimli balık türünün kökeni, Orta Amerika ile Kosta Rika’ya gidiyor. Balığın Nikaragua bölgesinde de sıklıkla görüldüğü biliniyor.

Orta dereceli agresif davranışları bulunan Zebra cichlid, genellikle doğal koşullarda dip ve orta seviyelerde bulunuyor.

Latince adı Amatitlania Nigrofasciatus olan bu balık, kolay üremesiyle dikkat çekiyor. Anne ve babanın yumurtalara bir arada baktığı balık türünde, balıkların boyu 15 cm’e kadar uzanıyor.

Zebra Cichlid Nasıl Bir Balık?

Eğer Zebra cichlid nasıl bir balık diye soracak olursak, bu balık en fazla akvaryum hacmiyle dikkat çekiyor. 75 litrelik bir akvaryumun bir çift balık için yeterli olduğu bu tür, kolay beslenmesi sayesinde de favori bir balık türü…

Bu balık türünün özellikleri bunlarla kısıtlı değil. Dayanıklılık ve kavgacılık gibi konularda eşsiz bir yol haritası bulunan bu balıklar, bu huyları ile sahiplerine zor anlar yaşatabilir.

Zebra Tarzı Balıkların En İyisi…

Zebra cichlid balık türü zebra olarak bilinen özel desenli balıklar arasında dikkat çeken bir tür… Bu tür, zebra tarzı balıkların en iyisi… Kötü şartlara rağmen çok uzun süre boyunca hayatta kalabilen bu balık türünün görünümü hiç şüphesiz herkese zevk verecek şekilde…

Akvaryumunuza renklilik katacak bu balıkları Türkiye’de herhangi bir balıkçıdan temin etmeniz mümkün… Ülkemizde son derece yaygın olan Zebralar bütün dünyada yaygın olarak besleniyor.